Untitled 1
 
Canada CIIS Immigration Services
   
Untitled 1
تحصیل در دبيرستان و دانشگاه
کانادا و آمریکا دارای معتبرترین مراکز آموزشی علمی و دانشگاهی دنیا می باشند. هرساله بیش از هفتصد هزار دانشجو از سرتاسر دنیا برای تحصیل به آمریکا می روند و کانادا نیز سالیانه بیش از صد و سی هزار دانشجوی بین المللی می پذیرد. کانادا و آمریکا دارای قوانین مهاجرتی می باشند که امکان اقامت و کار را برای دانشجویان در هنگام تحصیل و یا بعد از اتمام تحصیل فراهم می آورد. به دلیل محدودیت ظرفیت مراکز تحصیلی، همه ساله تعداد زیادی از پرونده های دانشجویی موفق به اخذ پذیرش از کانادا و یا آمریکا نمی گردند. از مهمترین دلایل رد پرونده های دانشجویی، عدم آشنایی متقاضی با سیستم اخذ پذیرش، اشتباه در انتخاب دانشگاه محل تحصیل و عدم دقت در نحوه تکمیل و ارسال پرونده می باشد.

بسیاری از مراکز آموزشی در کانادا و آمریکا دارای نماینده برای جذب دانشجوی بین المللی هستند که این نمایندگان با تسلط به سیستم پذیرش دانشجوی بین المللی، خدمات متنوعی را به موکلین خود ارایه می دهند. خدمات پذیرش این دفتر مهاجرتی تحت شرکتSkynet Education ارایه می گردد که یک شرکت مشاوره ای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در کانادا و آمریکا می باشد. خدمات پذیرش تحصیلی این شرکت از سال ۲٠٠٦ تا کنون زیر نظرمدیران دارای سابقه تحصیل و تدریس در کانادا و با همکاری خانم فریبا نامورراد - وکیل رسمی مهاجرت به کانادا ارایه گردیده است. این شرکت نماینده رسمی تعدادی از مراکز تحصیلی کانادا و آمریکا برای جذب دانشجوی ایرانی می باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.

بخش اول: پذيرش ليسانس


مدارک لیسانس دانشگاه های کانادا و آمریکا مورد تایید سایر کشورها می باشند. شرایط اخذ پذیرش و سیستم آموزشی در دانشگاه ها در آمریکا و کانادا بسیار به هم نزدیک می باشد. متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل 14 یا بالاتر داشته باشند. کسانیکه دوره پیش دانشگاهی را تمام نکرده باشند ممکن است بتوانند در مقطع لیسانس پذیرش بگیرند به شرطی که تعدادی از دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی را قبل از شروع دوره لیسانس بگذرانند. برای پذیرش در برخی از رشته ها معدل باید بالای 15 باشد. همچنین برای پذیرش از دانشگاه های ممتاز معدل بالای 15 ضروریست. برای اخذ پذیرش غیر شرطی در مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز زیر ضروری می باشد.

در برخی دانشگاه ها، در صورتی که متقاضی دارای تمامی شرایط لازم برای اخذ پذیرش باشد و یکی از مدارک زبان بالا را نیز داشته باشد ولی نمره زبان او پایین تر از نمره مورد نیاز باشد، می تواند همچنان پذیرش غیر مشروط گرفته ولی باید یک ترم زبان بگذراند. در صورتی که متقاضی دارای هیچ گونه مدرک زبان نباشد، بایستی پذیرش مشروط گرفته و ابتدا دوره های زبان دانشگاه را طی نماید. طول دوره زبان بستگی به سطح زبان متقاضی داشته و ممکن است بین یک تا دو ترم تحصیلی طول بکشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت www.skyneteducation.com مراجعه نمایید.

بخش دوم: پذيرش فوق ليسانس


اخذ پذیرش دوره های فوق لیسانس همراه با کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی بخصوص برای کسانیکه دارای مدارک دانشگاهی از دانشگاه های غیر آمریکایی و یا کانادایی هستند آسان نیست. متقاضیان برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:
-مدرک کارشناسی با 4 سال تحصیل
-توصیه نامه
-Statement of Interest
-مدرک زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس در کانادا پایین تر از آمریکا می باشد با این حال کمک هزینه های دانشگاه های آمریکا معمولا بیشتر است. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا برای هر سال (سه ترم تحصیلی) بین شش تا نه هزار دلار است. این هزینه در دانشگاه های آمریکا حدود هجده هزار دلار در سال می باشد.

بخش سوم: پذيرش دکتري


آمریکا و کانادا دارای بهترین دانشگاه های دنیا از نظر علمی و سطح امکانات برای تحصیل در دوره های دکتری می باشند. پذیرش سالیانه دانشگاه ها در مقطع دکتری بسیار محدود بوده و بستگی به بودجه دانشگاه و تعداد اساتید دارد. از مزایای تحصیل در دوره های دکتری امکان دریافت کمک هزینه های تحصیلی به میزان لازم برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل خواهد بود. در کانادا دانشجویان دوره دکتری پس از اتمام تحصیل می توانند برای اخذ اقامت دایم کانادا اقدام نمایند. در بسیاری از استان های کانادا به دانشجویان دکتری اقامت از روش استانی اعطا می گردد.

شرايط پذيرش از دوره دکتري


برای اخذ پذیرش از دوره های دکتری، متقاضی باید حداقل شرایط زیر را داشته باشد:
-مدرک کارشناسی با 4 سال تحصیل
-مدرک کارشناسی ارشد با 4 سال تحصیل
-توصیه نامه
-Statement of Interest
-مدرک زبان انگلیسی

اخذ پذیرش از مقطع دکتری بدون داشتن مدرک زبان (Conditional Admission) امکان پذیر نمی باشد. دارا بودن مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی بویژه برای کار دانشجویی به عنوان دستیار تحقیقاتی و یا دستیار تدریس ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت www.skyneteducation.com مراجعه نمایید. همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا و یا آمریکا می توانند برای مشاوره و ارزیابی شرایط تحصیلی خود از طریق شماره تلفن های رایگان ما از ایران به کانادا تماس بگیرند.

بخش چهارم: پذيرش از دبيرستان


کانادا و آمریکا دارای دبیرستان های دولتی و خصوصی می باشند. برخی از کالج ها در کانادا و آمریکا نیز دانشجوی بین المللی برای دوره های دبیرستان می پذیرند. دانشجویان بین المللی عموما در دبیرستان های خصوصی پذیرش می گردند. در برخی دبیرستان ها، دانش آموزان می توانند فقط واحد هایی را انتخاب کنند که برای پذیرش دانشگاه لازم دارند. این دبیرستان ها مناسب متقاضیانی است که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی هستند ولی نمرات بالایی در دروص اصلی خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه ندارند و مجبورند دروس تخصصی خود را دوباره در یک دبیرستان بگذرانند. در حالی که در برخی دبیرستان ها دانش آموزان باید برای کل سال تحصیلی (مانند سال چهارم یا گرید دوزاده) ثبت نام نمایند.

شرايط اخذ پذيرش از دبيرستان


شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا و کانادا به شرح ذیل می باشد:
-سن بالای 16 سال
-معدل بالای 12 در سال های دبیرستان و آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی

به محصلین با توجه به نمرات سال های قبل دبیرستان دروس دبیرستانی سیستم کانادا و دروس زبان انگلیسی داده خواهد شد. به فارغ التحصیلان، دیپلم دبیرستان (grade 12) اعطا می گردد. این شرکت اطلاعات لازم و فرم های مربوطه و نحوه تکمیل آن برای متقاضیان طرف قرارداد با این شرکت ارسال خواهد کرد.

امکانات تحصيلي در دبيرستان ها


دانش آموزان در هنگام تحصیل می توانند از امکانات پانسیون و زندگی با خانواده های کانادایی استفاده نمایند. این خانواده ها طرف قرارداد دبیرستان و مورد تایید بوده و دانش آموزان با توجه به سلایق و محدودیت های شخصی (سن، جنسیت، خصوصیات) به این خانواده ها معرفی می گردند. خانواده ها مسوول تهیه امکانات زندگی، مطالعه و تغذیه دانش آموزان (حداقل دو وعده غذا) بوده و رفتار دانش آموزان را در هنگام اقامت زیر نظر خواهند داشت.لینک های مرتبط
 
Untitled 1
 
 
 

 
Untitled 1
بازدید، زندگی، کار و تحصیل در کانادا چگونه برای مهاجرت اقدام کنید؟ بهترین روش های مهاجرت به کانادا
خدمات ما به تازه واردین به کانادا
لینک های کاریابی و دریافت مدارک اقامتی
تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی
دوره های زبان انگلیسی و فرانسه
درخواست ویزای دانشجویی
بازدید از کانادا و ویزای توریستی
فریبا نامورراد، کارشناس رسمی مهاجرت
خدمات ما برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا
ارزیابی رایگان شرایط شما برای مهاجرت به کانادا
مهمترین سوالات مهاجرتی به کانادا
آمادگی برای شرکت در مصاحبه سفارت کانادا
تماس با ما برای مشاوره رایگان
آنچه باید در مورد کانادا بدانید
سرمایه گذاری در کانادا
اقامت در استان های کانادا
مهاجرت افراد تحصیل کرده وحرفه ای
اخذ اقامت کبک برای سرمایه گذاران
مهاجرت افراد متخصص به کبک